Reklamı Geç
Kırklareli
16 Temmuz, 2024, Salı
 • DOLAR
  30.71
 • EURO
  32.91
 • ALTIN
  1967.5
 • BIST
  8994
 • BTC
  49397.326$

CHP: ANAYASAYA KAFA TUTMAK DARBE GİRİŞİMİDİR

CHP: ANAYASAYA KAFA TUTMAK DARBE GİRİŞİMİDİR
Gözeli Optik
atakan

CHP Geleneksel Çarşamba Halk toplantısı partililerin katılımıyla il-ilçe binasında yapıldı.
CHP İL ve İlçe Başkanının mazeretleri nedeniyle katılamadığı toplantının açılış konuşmasını Merkez İlçe  sekreteri Şahin Yetiş yaptı.                    
Şahin ülke gündemi ve yerel gündemle ilgili yaptığı bilgilendirme konuşmasının ardından basın açıklamasını okudu.
Yetiş okuduğu basın açıklamasında, Bu haftaki basın açıklamasının konusu Anayasa Mahkemesi krizi.Bilindiği üzere Türkiye işçi partili tutuklu milletvekili sayın Can ATALAY’ın Anayasa mahkemesinin hak ihlali olduğu ve salıverilmesi yönünde verdiği karar üzerine, Yargıtay 3. dairesi tarafından kararda imzası bulunan Anayasa mahkemesinin üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunması yargı krizi yaşanmasına sebep olmuştur. 
Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Hedefin Anayasa Mahkemesi’nin yetkilerinin kısıtlanması gibi bir hazırlık olduğunu görüyoruz. Bunu zaman zaman iktidar partisinin yöneticilerinin dillendirdiklerini biliyoruz. Anayasa Mahkemesi bu ülkede yaşayan bireylerin, vatandaşların, kurumların ve Anayasal kurumların teminatıdır. Anayasa Mahkemesi’nin yetkilerini kısıtlamak, kapatılması gibi bir görüş ileri sürmek ki bu da yakın geçmişte ileri sürüldü. Bu ülkenin ve milletin temeline dinamit koymaktan farksızdır. Genel Başkanımız Sayın Özgür ÖZEL’ in de dediği gibi “Anayasaya kafa tutmak darbe girişimidir”. Partimiz bugüne kadar yapılan tüm darbelere nasıl göğsünü siper ederek direndiyse bu darbenin de karşısında dimdik duracaktır. Bu vesileyle, TBMM de adalet nöbetinde olan vekillerimizi bu onurlu duruşlarından dolayı kutluyor ve yanlarında olduğumuzu bir kez daha buradan haykırıyoruz. CHP olarak gerek TBMM çatısı altında gerek hukuki çerçevede gerek se toplumsal alanda hukuk ve demokratik yöntemler çerçevesinde sonuç alana kadar bu mücadeleyi sürdüreceğimizi bir kez buradan ifade ediyoruz dedi.
Yapılan konuşmanın ardından söz alan olmayınca CHP Geleneksel Çarşamba toplantısı basına kapalı olarak devam etti.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Durak Köfteci

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!