Reklamı Geç
Kırklareli
16 Temmuz, 2024, Salı
 • DOLAR
  30.71
 • EURO
  32.91
 • ALTIN
  1967.5
 • BIST
  8994
 • BTC
  49397.326$

VERGİ VERENİ MAHVET , VERMEYENİ AFFET

VERGİ VERENİ MAHVET , VERMEYENİ AFFET
Gözeli Optik
atakan

2021 Tüm Emekliler Sendikası Kırklareli Şubesi  TÜİK Kurumunun Haziran ayı  enflasyon oranının  açıklanmasına tepki olarak bir basın açıklaması gerçekleştirdi. 
2021 Tüm Emekliler Sendikası Kırklareli Şube Binasında yapılan basın açıklamasını Şube başkanı Hüseyin Budak okudu.
Budak konuşmasında, TÜİK verilerine göre Haziran ayı enflasyonu 1,64 /altı aylık enflasyon yüzde 24,7 olarak açıklandı. Haziran ayı enflasyonu çarşıya pazara göre değil, ekonomi yönetiminin siparişine göre ayarlandı.Emeklilere, dul ve yetim  aylıklarına yapılacak Temmuz ayı artışları, bu ayarlanmış 24,7'lik enflasyon oranı üzerinden hesaplanacak.
Yetmedi, memur emeklilerine Ocak ayında yapılan  zam gerekçe gösterilerek sadece yüzde 19,31 artış yapılacak.
Kök aylıkları 8000 liraya kadar olup on bin liraya tamamlanan emekliler, bir kuruş dahi artış almayacak, on bin lira almaya devam edecek.Gördüğümüz gibi AKP yönetimi bilinçli bir sınıfsal tercih yaptı,ekonomi yangınının tüm yükünü emekçilere kesti.Emekliler şu anda, işsizliğe mahkum edilmişlerden sonra toplumun en yoksulları durumuna düşürüldü.Oysa ki yerli ve yabancı büyük sermayenin, dolar milyarderlerinin  kârları katlanmaya devam ediyor, onlara ardı ardına vergi muafiyetleri yapılıyor. And olsun ki bu bu zulmünüze teslim olmayacağız; ülkemize, onurumuza, emeğimize, çocuklarımıza ve torunlarımıza sahip çıkacağız.Emekçi halk olarak kendi azim ve kararımızla kaderimizi elimize alacağız.
Emeklilerin sabrı ve bilgeliğiyle, ''Birlikte Üreten, Eşitçe Bölüşen Türkiye'' idealimize ulaşmak için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğimize dost da düşman da emin olabilir dedi..

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Durak Köfteci

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!