Reklamı Geç
Kırklareli
16 Temmuz, 2024, Salı
 • DOLAR
  30.71
 • EURO
  32.91
 • ALTIN
  1967.5
 • BIST
  8994
 • BTC
  49397.326$

ŞENOL GÜVEN TAZELEDİ

ŞENOL GÜVEN TAZELEDİ
Gözeli Optik
atakan

CHP'de Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanlık seçimi yoğun bir katılım ile il-ilçe binasında yapıldı.
Açılış saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan İl Kadın Kolları seçimine CHP Kadın Kolları MYK üyeleri Çiğdem Gegeoğlu, Merve Altınbaş, Kırklareli il Başkanı Bora Terzi, Merkez İlçe Başkanı Neslişah Erseçkin, Milletvekili Vecdi Gündoğdu,CHP Belediye Meclis üyeleri Şener Aldemir, İsmail Doğan,Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli CHP Kadın Kolları İlçe Başkanları ile ilçe seçimlerinde seçilen kadın delegeler ve partililer katıldı. 
Divan teşekkülünün oluşturulmasının ardından açılış konuşması ile başlayan kongrede CHP Kadın Kolları MYK üyeleri Çiğdem Gegeooğlu, Merve Altınbaş yaptıkları konuşmalarda, CHP Kırklareli İl Kongresine katılmaktan duydukları  memnuniyeti ifade ederek CHP'yi yapılacak ilk seçimde iktidar yapmak için tüm gücümüzle çalışacağız ve unutulmamalıdır ki kadınların olmadığı hiçbir siyasi oluşumun iktidar şansı da olmaz diyerek yapılan seçimin Kırklareli Kadınları açısından son derece önemli olduğunu ifade ederek seçilecek yönetime şimdiden başarı diliyoruz ve genel merkez olarak her zaman yanınızda olacağımızın sözünü veriyoruz dediler.
CHP Kırklareli İl Başkanı Bora Terzi de konuşmasında CHP olarak artık iktidara yürüdüğümüz bu yolda siz kadınların bu seçimi partimiz için ve kadınlarımız için son derece önemlidir.Kongreye katılan tüm konuklarımıza katılımlarından dolayı teşekkür eder seçilecek yeni yönetim kurulunda görev qalacak arkadaşlarımıza da önceki dönemde görev alan eski yönetim kurulu arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum dedi.
CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu da konuşmasında,"Partimizin il Kadın Kolları  Kongresinin partimize ve ilimize hayırlı olmasını diliyor, ilçelerden gelerek ve seçilecek yeni yönetimi belirleyecek olan tüm kadın delegelerimize, seçilecek İl Kadın Kolları Başkanımızı ve Yönetim Kurulunu şimdiden  kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Önceki dönemde görev yapmış partimizi en iyi şekilde büyük özveri ile temsil eden önceki dönemde görev alan  yöneticilerimize de şükranlarımı sunuyorum" dedi.
Yapılan konuşmaların ardından parti faaliyet raporu,mali rapor ve genel faaliyet çalışmalarının okunmasının ardından seçime tek aday olarak giren mevcut Başkan Gökben Şenol konuştu.Şenol konuşmasında, CHP çatısı altında yer alarak meşaleyi elimde tutup şartlardan etkilenen kadınların sesi olmaya karar verdim. Genel merkezden atanarak layıkıyla yürütmüş olduğum İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini siz saygıdeğer partililerimiz tarafından seçilerek devam ettirmeyi ve Kadınlarla birlikte Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ve ilkelerinin ışığında yol almayı kendime bir görev olarak addettirmiş bulunmaktayım. Hepimizin bildiği üzere; Hak verilmez, alınır değerli parti üyeleri… Kadının müdahil olmadığı hiçbir sosyo kültürel ve siyasal hareket başarıyı yakalayamaz. Öncelikli hedefimiz İktidar yürüyüşüdür, Gelin hep birlikte Ulu Önderimiz Mustafa kemal Atatürk’ün izinde CHP çatısı altında birleşerek el ele omuz omuza iktidar yürüyüşümüze başlayalım…Sözlerimi Modern Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir vecizesiyle tamamlamak isterim:“Dünyada her şey kadının eseridir.” dedi.
CHP Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanlığı seçimleri tek liste halinde yapıldı ve mevcut Başkan Gökben Şenol güven tazeleyerek yeniden CHP 'nin Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı oldu.
Yapılan seçimde Yönetim Kurulu asil üyeliklerine ise,Çağla Aran, Selin Çam, Zuhal Çolak, Seçil Erbil, Gülşen Gerez, Hürmüz Göktaş, Esin Gönen, Aynur Mayda, İrem Orak, Seyhan Sansar, Şükran Türkyılmaz, Eda Uzungöl, Yakut Neşe, Güzeri Yılmazoğlu seçildi.
 Yapılan seçimde Kurultay Delegeleri ise Gökben Şenol, Sibel Kesimoğlu, Latife Uysal olarak belirlendi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Durak Köfteci

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!