Reklamı Geç
Kırklareli
16 Temmuz, 2024, Salı
 • DOLAR
  30.71
 • EURO
  32.91
 • ALTIN
  1967.5
 • BIST
  8994
 • BTC
  49397.326$

Lüleburgaz’da dayanışmanın en güzel örneği: Sevgi Mutfağı!

Lüleburgaz’da dayanışmanın en güzel örneği: Sevgi Mutfağı!
Gözeli Optik
atakan

“Sevgi Mutfağı’nda hazırlanan yemekler ihtiyaç sahiplerinin sofrasında”

Lüleburgaz Belediyesinin yaklaşık 4 yıldır hizmette olan Sevgi Mutfağı’nda hazırlanan yemekler ihtiyaç sahiplerinin adresine doğrudan gönderiliyor. Sevgi Mutfağı vatandaşların da yaptığı bağışlarla kentte dayanışmanın en güzel örneklerinden birini yaşatıyor. Vatandaşlar Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurarak bağış yapabiliyor.

Lüleburgaz Belediyesinin “Kimse yatağına aç girmeyecek” sloganıyla 2020 yılının sonlarında hizmete sunduğu Sevgi Mutfağı sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar yalnız bırakılmıyor. Kentte dayanışmanın en güzel örneklerinden birinin yaşatıldığı ve Türkiye’nin birçok noktasına örnek olan Sevgi Mutfağı’nda belediye personeli tarafından hazırlanan yemekler “alan el veren eli görmeyecek” anlayışıyla ihtiyaç sahibi vatandaşların adreslerine doğrudan teslim ediliyor.

Bağışlar için adres Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü

Hayırsever vatandaşların da bağış yapabildiği Sevgi Mutfağı’na bağış yapmak isteyen vatandaşlar ise Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde yer alan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne müracaat edebiliyor. Sevgi Mutfağı hayırsever vatandaşların bağışlarıyla da dayanışma ruhunu yaşatıyor.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Durak Köfteci

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!