Reklamı Geç
Kırklareli
16 Temmuz, 2024, Salı
 • DOLAR
  30.71
 • EURO
  32.91
 • ALTIN
  1967.5
 • BIST
  8994
 • BTC
  49397.326$

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası, “E-imza İş Birliği Protokolü” İmzaladı

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası, “E-imza İş Birliği Protokolü” İmzaladı
Gözeli Optik
atakan

 

 

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (Kırklareli TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcısı TRAKYA E-DÖNÜŞÜM Yetkilisi Ahmet Erdi tarafından “Elektronik İmza (e-imza) İş Birliği Protokolü” imzalandı.

* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Odamızın bünyesinde yardımcı olabileceğimiz her konuda üyelerimizin çözüm ortağı olmaya çalışıyoruz”

Kırklareli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, imzalanan “Elektronik İmza (e-imza) İş Birliği Protokolü” ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında; “Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası olarak yalnızca merkezdeki üyelerimize değil; Pınarhisar, Demirköy ve Kofçaz İlçelerimizdeki üyelerimize de hizmet veriyoruz. Bölgemizde son yıllarda sanayi alanında kayda değer gelişmeler yaşanıyor. Üye sayımızın artışında ciddi bir ivme var ve Odamızın bünyesinde yardımcı olabileceğimiz her konuda üyelerimizin çözüm ortağı olmaya çalışıyoruz. Bunlardan bir yenisi de e-imza hizmeti ile ilgilidir. 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu gereğince, şirketlerimizin yaptıkları her yasal değişiklikte üyelerimizin e-imzası talep edilmektedir. Merkezi Sicil Sistemi’nde (MERSİS) üyelerimiz bütün işlemlerde öncelikle e-imza ile sistem üzerinden işlem yapmak durumundalar. Bu kapsamda TRAKYA E-DÖNÜŞÜM ile “Elektronik İmza (e-imza) İş Birliği Protokolü” imzaladık. Bu uygulama, kayıt altına alma noktasında da önemli bir katkı sağlayacak. E-imza ihtiyacı olan üyelerimiz bundan sonra Odamız ile irtibata geçebilirler. Odamızdan e-imza alan firmaların işleri kolaylaşacak. Zaman kaybı, odaya gidiş geliş masrafları ortadan kalkacak. Başvurular elektronik ortamda yapılacağı için kâğıt israfının da önüne geçilecek” dedi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Durak Köfteci

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!