Kırklareli
13 Haziran, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  30.71
 • EURO
  32.91
 • ALTIN
  1967.5
 • BIST
  8994
 • BTC
  49397.326$

HALK AKADEMİSİN'DEN LGS PROVASI

HALK AKADEMİSİN'DEN LGS PROVASI

 

Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi’nin ücretsiz destek kurslarından faydalanan öğrenciler için LGS (Liselere Giriş Sınavı) provası gerçekleştirildi.

SINAV SÖZEL OTURUM İLE BAŞLADI

Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi ile Kızılpınar Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde organize edilen LGS provası kapsamında öğrenciler saat 09.30’da sözel oturum sınavına girdiler. Öğrenciler deneme sınavına tıpkı LGS’deki sınav giriş belgesi ve kimlik kontrolleri yapılarak sınıflara alındı. 09.30’da başlayan sınavın ilk oturumu 75 dakika sürdü. Deneme sınavının sözel oturumunda öğrencilere 20 Türkçe, 10 T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, 10 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve 10 da İngilizce sorusu yöneltildi.

SINAVA 130 ÖĞRENCİ GİRDİ

Tıpkı gerçek LGS’deki gibi 45 dakikalık bir aranın ardından öğrenciler saat 11.30’da sınavın sayısal oturumuna geçtiler. 80 dakika süren ikinci oturum ise saat 12.50’de sona erdi. Sayısal oturumda öğrencilere 20 Matematik ve 20 de Fen Bilimleri olmak üzere toplam 40 soru soruldu. Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi LGS provasına toplam 130 öğrenci katıldı.

DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI

Sınav sonunda salonlardan çıkan öğrencileri kapıda velileri karşıladı. Öğrenciler veliler tarafından oluşturulan koridordan alkışlar eşliğinde geçtiler ve sonrasında aileleri ile sarılarak duygu dolu anlar yaşadılar. Çocuklarının bu önemli günlerinde yanlarında olan aileleri, Çerkezköy Belediyesi’ne tüm katkıları için teşekkür ettiler.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!