Kırklareli
13 Haziran, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  30.71
 • EURO
  32.91
 • ALTIN
  1967.5
 • BIST
  8994
 • BTC
  49397.326$

Eğitim İş Kırklareli Şubesi Yeni Yönetimini Seçti

Eğitim İş Kırklareli Şubesi Yeni Yönetimini Seçti

Birleşik Kamu İşe bağlı Eğitim İş Kırklareli Şubesinin 5.Olağan Genel Kurulu özel bir cafede yapıldı.
Açılışın ardından 3 kişilik divan oluşturuldu,saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasının ardından Divan Başkanı gündemde yer alan maddeleri Genel Kurulun  onayına sundu ve gündem oy birliğiyle kabul edildi .
Gündemin 5. maddesinde yer alan Şube başkanının açılış konuşması yapıldı.
Şube Başkanı Yasemen Sayılgan konuşmasında,Sevgili dava arkadaşlarım 3+3+1 pandemi sürecinide eklediğimizde 7 yıl sonra yönetimizi bugün burada çok değerli dostlarımıza dava arkadaşlarımıza devreceğiz. Bizler de onların yanında olacağız.Yönetimde bulunduğumuz bu süre içerisinde son 2 yıldır Kırklareli Şube olarak yetkiyi aldık ve güçlenerek bugünlere geldik.15 Mayıs tarih itibariyle 3093 sendika üyesi olduğu tespit edildi. 1042 üye sayısı ile sendikamız Eğitim-İş birinci oldu. 872 üye sayısı ile Türk Eğitim Sen, 742 üye sayısı ile Eğitim Bir Sen üçüncü oldu. Atatürk'ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını, egemenliğini ulus ve ülke bütünlüğünün laik düzeni ve demokratik ve Ulusal eğitim değerlerini korumak ve sonsuza kadar yaşatmak için 17 Ekim 2005 tarihinde kurulan Eğitim-İş, eğitim çalışanlarının, tüm emekçilerin,günden güne yoksullaşan halkımızın ve karanlığa sürüklenen ülkemizin umudu haline gelmiştir.TÖS’ten, TÖBDER’den devraldığımız kültür, birikim ve cesaretle, Köy Enstitüleri ile Fakir Baykurt’un yurtsever ve mücadeleci ruhunu birleştirerek yeniden kurduğumuz Eğitim-İş’imizi, Edirne’den Van’a, Hatay’dan Sinop’a yurdumuzun dört bir tarafındaki eğitim çalışanlarıyla kucaklaştırdık.17 Ekim 2005’ten bugüne emeğimiz ve geleceğimiz için canımız pahasına mücadele ettik.Laik, demokratik, bilimsel ve kamusal eğitimin askıya alınmaya, Cumhuriyet eğitim sisteminin ve oluşturduğu kültürün tasfiye edilmeye çalışıldığı, Atatürk devrim ve ilkelerinin yok edilmek istendiği bir süreçte Eğitim-İş, sınıf mücadelesini hatırlatan bir başkaldırı olarak tarih sahnesindeki yerini tekrar almıştır: Eğitim-İş, siyasi iktidara karşı yürütülen muhalefetin demokratik ve meşru mücadeledeki en önemli direnç merkezi haline gelmiştir.Örgütümüz emek, demokrasi, özgürlük ve ülkeye sahip çıkma mücadelesinin hep içinde, hep önünde olmuştur.Eğitim-İş’in kuruluş gerekçelerinden birisi de, yetkin olmayan kadroların eline terk edilen gerici eğitim siyasetinin yarattığı yıkımı en aza indirmek, eğitim çalışanlarını içine düştükleri karamsarlıktan çıkarmaktır. Sendikamızın bu arayış üzerinde yükselen hukuk mücadelesi, soluksuz ortaya koyduğu başarılı çalışmalarla kamuoyunun büyük takdirini toplamıştır. Mücadelemiz, Milli Eğitim Bakanlığı’na sayısız defalar geri adım attırmış, bu yolla on binlerce mağdur eğitim çalışanının sorunlarına çözüm üretilmiştir. Kuruluşumuzdan bugüne işkolunda hukuk mücadelesinin önderliğini yaparak yüzlerce hukuksuzluğu etkisiz kılmanın, bu yolla işkoluna mücadele heyecanı aşılamanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.Yüz yıllık emek ve aydınlanma mücadelesinin “biricik” mirasçısı olduğumuzun bilincindeyiz. Mücadele ruhumuz, ırkçının, bölücünün, gericinin devlete ya da sokağa egemen olduğu her dönemde halkımızın üzerine güneş gibi doğmuştur.
Eğitim-İş, Büyük Önderi’nin ulusuna güzel günler gösterme hayalini asla ortada bırakmayacaktır. Eğitim-İş tabelası var olduğu sürece, Cumhuriyetin eğitim kurumlarında, aydınlanma devrimlerine savaş açanlara meydan okuyacak namuslu bir soluk da mutlaka var olacaktır.Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da emeğimize ve ülkemize yönelik her saldırı, karşısında sarsılmaz bir kale gibi Eğitim-İş’i bulacaktır dedi.
Ardından yönetim denetleme raporları ayrı ayrı okundu ve birliğiyle ibra edildi.Gündemin 9. Maddesinde yer alan çalışma programı görüşülüp karara bağlanmasının ardından Divan yeni seçilecek organlara  aday olacakların divana müracaatları istendi ve seçime tek liste halinde giren 7 kişilik yönetim kurulu adayları  Genel Kurula Kendilerini tanıttı adayların kendilerini tanıtmasının ardından Lüleburgaz Eğitim İş Temsilcileride söz alarak yeni seçilecek adaylara tam destek olacaklarını ifade ederek başarı diledi.
Yapılan seçim sonucunda Orhan Yarımkale,Vehbi Tiryakioğlu,Ömer Behiç Bark, Kubilay Dağaşan, Erkan Fidalı,Gülsevin Şeker, Fulya Ger yönetim kurulu üyeliklerine seçildi.Denetleme Kuruluna ise Murat Adıgüzel,Abbas Gümüş,Ünal Gürsel seçildi.
Eğitim İş Genel Kurulunda Genel Merkez delegeliğine ise yapılan seçim sonucunda Orhan Yarımkale,Yasemen Sayılgan seçildi. 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!