Kırklareli
13 Haziran, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  30.71
 • EURO
  32.91
 • ALTIN
  1967.5
 • BIST
  8994
 • BTC
  49397.326$

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ
    TEMA Vakfı Tekirdağ il Temsilciliği  Dünya çevre günü kapsamında  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile  stand açtı.

Tekirdağ Mehmet Akif Ersoy  TEMA Vakfı  gönüllüsü öğrencileri ile düzenlenen etkinlikte çevre andı okundu ve çeşitli diyologlarla  çevremiz ve doğamızın hayatımızdaki yeri ile ilgili mesajlar verildi.
    TEMA Vakfı Tekirdağ İl Temsilcisi  / Öğretmen- Egitimci Filiz Özkaynak Dikdönek konu ile ilgili yaptığı açıklamada;
  Günümüzde her 1 dakikada 11 futbol büyüklüğünde orman  tahrip ediliyor ve 1990 dan bu yana dünyada tahrip edilen  orman alanı  Türkiye nin  dört   katı bir büyüklüğe, 420 milyon hektara ulaştı.1970 yılından bu yana   yani günümüze kadar biyolojik çeşitlilik % 68 oranın da azaldı.
  TEMA Vakfı olarak  bu önemli günde iklim krizi, biyolojik çeşitlilik kaybı gibi karşı karşıya  olduğumuz büyük ekolojik sorunlarla mücadelede, doğal varlıkları korumaktan, doğa tahribatlarını durdurmaktan ve tahrip edilen alanaları onarmaktan başka çıkış yolumuz olmadığını vurguluyoruz.
  Unutmayalım ki, 
   BİZİM TOPRAĞIMIZ,  BİZİM GELECEĞİMİZ DEMEKTİR. BİZ DOĞAYI ONARACAK NESİLİZ, 
  Bizi  destekleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına,  Mehmet Akif Ersoy ilkokulu öğrencileri 1/ D sınıfı ve  öğretmenleri  Ece Aydoğdu’ya,  TEMA Vakfı  Tekirdağ il ekibine  çok teşekkür ederim dedi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!