Reklamı Geç
Kırklareli
16 Temmuz, 2024, Salı
 • DOLAR
  30.71
 • EURO
  32.91
 • ALTIN
  1967.5
 • BIST
  8994
 • BTC
  49397.326$

Beyci Köyünde Geleneksel Dere Kurbanı Etkinliği Yapıldı

Beyci Köyünde Geleneksel Dere Kurbanı Etkinliği Yapıldı
Gözeli Optik
atakan

Kofçaz İlçesine bağlı Beyci, Malkoçlar, Yukarı Kanara, Aşağı Kanara, Tatlıpınar ve Topçular köylerinin her yıl geleneksel olarak ortaklaşa düzenledikleri Dere Kurbanı-Yağmur Duası etkinliği Beyci köyünde yapıldı.
Beyci Köy muhtarlığı önünde 6 köy muhtarının bir araya gelerek çevre köylerden ve misafir  gelen vatandaşları karşılanmaları ve okunan duaların ardından köy muhtarlıkları tarafından ortaklaşa olarak hazırlanan misafirler için hazırlanan ikram yerine gelindi.
Okunan dualarda Çiftçilerimizin yağmur duasına ihtiyaçları var. Bu nedenle hem yağmur duamızı hem de geçen yılki kazancımızın şükür duasını yapıyoruz." denildi.
Dere Kurbanına katılan katılımcılara yemek, pilav ve ayran ikramında bulunulmasıyla sona eren etkinliğe, Kırklareli Vali Yardımcısı Yusuf Güler, Kofçaz Kaymakamı Onur Bektaş, CHP Kofçaz İl Genel Meclis üyesi Mustafa Aydoğdu, Ortak Akıl Dernek Başkanı Ali Çakır, CHP eski il genel meclis üyesi Abdullah Mutluer, Kırklareli Sığır ve Damızlık Yetiştiricileri birlik Başkanı Ali Dermenci köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.


 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Durak Köfteci

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!