Reklamı Geç
Kırklareli
16 Temmuz, 2024, Salı
 • DOLAR
  30.71
 • EURO
  32.91
 • ALTIN
  1967.5
 • BIST
  8994
 • BTC
  49397.326$

Bayan Şefler Göreve Başladı

Bayan Şefler Göreve Başladı
Gözeli Optik
atakan

Demirköy Orman İşletme Müdürlüğü, orman mühendisi ve aynı zamanda birbirinden başarılı üç bayan şef ile güçlendi. Göreve atanan Gözde Keleş, Ezgi Tekeli, Serap Pelit Tamer ve Nergiz Özcan, ormanların sürdürülebilirliği ve doğal kaynakların korunması için seferber oldular.

Bayan şefler, yaptıkları açıklamada işlerini severek yaptıklarını ve ormanın geleceği için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya kararlı olduklarını belirttiler. İlk etapta öncelik verdikleri konular arasında yangından korunma tedbirleri, yangın anında yapılacak alan çalışmaları, ağaçlandırma sahalarının bakımı, koru ve baltalık ormanlarda gençleştirme ve bakım çalışmaları, orman zararlılarıyla mücadele, orman korunmasıyla ilgili iş ve işlemler, ayrıca orman alanında ve yangınlarda kullanılan araçların bakımı gibi konular yer alıyor.

Bu yeni dönemle birlikte, Demirköy Orman İşletme Müdürlüğü, çevre koruma, orman yönetimi ve sürdürülebilirlik konularında önemli adımlar atmaya hazırlanıyor. Bayan şefler, ormanın zengin ekosistemini korumak ve gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakmak adına titizlikle çalışacaklarını vurguladılar.

Demirköy Orman İşletme Müdürlüğü, bayan liderleriyle birlikte, bölgedeki orman kaynaklarını etkin bir şekilde yöneterek, doğal dengenin korunması ve ormansal alanların sürdürülebilir bir şekilde kullanılmasını sağlamayı hedefliyor. Yeni şefler, uzun vadeli planlamalar ve yerel halkla iş birliği içinde ormanların geleceğini güvence altına almak için çaba harcayacaklarını ifade ettiler.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Durak Köfteci

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!