Kırklareli
13 Haziran, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  30.71
 • EURO
  32.91
 • ALTIN
  1967.5
 • BIST
  8994
 • BTC
  49397.326$

3. TARIM HAYVANCILIK GIDA SANAYİ VE OTOMOTIV FUARI 30 KASIM'DA BAŞLIYOR

3. TARIM HAYVANCILIK GIDA SANAYİ VE OTOMOTIV FUARI 30 KASIM'DA BAŞLIYOR

Kırklareli Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen,

3. Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi ve Otomotiv Fuarı 30 Kasım’da başlıyor

Kırklareli’nde, 2019 yılında, belediye başkanlığı tarafından kaliteli hedeflerle hizmete açılan ve bölgede bir yaşam merkezi haline gelen Kapalı Pazar Yeri ve Fuar Alanı, yine belediyenin ev sahipliğinde, önemli bir fuarın 3. sünde yüzlerce firmayla binlerce ziyaretçiyi buluşturacak. Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu; geçen yıl 90 bin ziyaretçinin geldiği fuarın, bu sene de, büyük ses getireceğini kaydetti ve ekledi; “Belediye olarak, Kırklareli’nin önüne koyduğumuz nitelikli hedefleri çoğaltmaya, o hedeflere hep birlikte ulaşma gururunu yaşamaya devam edeceğiz.”

Kırklareli Belediyesi’nin 2019 yılında hizmete sunduğu Trakya’nın en büyük, Türkiye’nin de sayılı yerlerinden birisi olan Kapalı Pazar ve Fuar Alanı, bu yıl üçüncü kez Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi ve Otomotiv Fuarı’nı ağırlayacak.

Ev sahipliğini yine Kırklareli Belediyesi’nin yaptığı fuarın teknik sorumluluğunu Renkli Fuarcılık üstlenirken, çeşitli kurum ve kuruluşlar da, organizasyona paydaşlık yapıyor.

İlk kez 2021 yılında düzenlenen ve şehrin ticaret dinamiklerini oldukça hareketlendiren fuar, 2022 yılında 131 firmanın katılımıyla yaklaşık 90 bin ziyaretçiyi 4 gün boyunca ağırladı.

Tarım, hayvancılık, gıda, sanayi, otomotiv, bankacılık, hizmet sektörü, yöresel üretim odakları başta olmak üzere sayısız ticaret platformunu tek çatı altında toplayan fuara, sadece Trakya’dan değil, İstanbul’dan, Türkiye’nin değişik bölgelerinden, sınırötesindeki ülkelerden de birçok katılımcı ve ziyaretçi akın ediyor.

Katılımcıların yıl sonu ve yeni yıl öncesi ticari ve ekonomik hedeflerinde belirleyici rol üstlenen fuarda; Bulgaristan, Yunanistan ve diğer Balkan ülkeleri de aktif olarak yer alıyor.

“Söylediklerimizde haklı çıktık”

Hem Kırklareli’nin, hem Trakya’nın, hem de farklı bölgelerin yerel ürünlerini de himaye eden fuarın, sadece ticari bir organizasyon olmadığını, etki alanının çok geniş yelpazeye hitap ettiğini belirten Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu; “Bu alanın büyük organizasyonları yapabilecek potansiyelde tasarlandığını her zaman söylemiştik. Ve söylediklerimizde ne kadar haklı olduğumuzu hepimiz görmekteyiz. Burada çok büyük bir hazırlık ve yüksek motivasyon var. Bu motivasyon sadece markalarını ve hizmetlerini lanse edecek sektör temsilcilerimizde değil, bunun yansımalarını takip ederek, daha sonraki etkinliklere, yeniliklerle hazırlanacak olan tüm yöneticilerimizde ve paydaşlarımızda da mevcut” dedi.

“Yeni bir yaşam merkezi yarattık”

Kırklareli’nin büyüyüp gelişmeye devam ettiğini hatırlatan Başkan Kesimoğlu; “Kırklareli Belediyesi olarak, böylesine nitelikli ve büyük bir fuara ev sahipliği yapmaktan dolayı gururluyuz. Bu organizasyonu, sadece ticari segmentte değerlendirmek yetersiz kalır. Kırklareli, marka değerleri ve içerisinde barındırdığı tarihi, turistik, kültürel ve sosyal enstrümanlarıyla, son yıllarda büyük mesafe katetmiştir. Bu açıdan hem fuar süresince, hem diğer zamanlarda, şehirde bir turizm odağı, sosyal iletişim alanı, kısacası yeni bir yaşam merkezi yaratmış oluyoruz. Şehiriçi ve şehirdışından ilimize konuk olacak katılımcılar ile fayda sağlayıcı ve üretken etkileşimler gerçekleşiyor. Kırklareli bu etkinlik sonrasında elde ettiği kazanımlar ile inovatif ve katma değer odaklı projelerini çoğaltarak yoluna devam ediyor. 3. sünü düzenleyeceğimiz Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi ve Otomotiv Fuarı’nın şehrimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Fuara, bölgesel ve ulusal medyada oldukça ilgi gösteriyor. Program kapsamında; akademisyenler, sektörel içeriklerle tematik yayın yapan medya kuruluşları ve ekonomi yazarlarının da Kırklareli’nde konuk edileceği belirtildi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!