Kırklareli
13 Haziran, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  30.71
 • EURO
  32.91
 • ALTIN
  1967.5
 • BIST
  8994
 • BTC
  49397.326$

Çerkezköy'de 13. SATRANÇ TURNUVASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Çerkezköy'de 13. SATRANÇ TURNUVASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

 

 

Çerkezköy Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 18 ve 19 Mayıs tarihleri arasında, 5 farklı kategoride düzenlenen Çerkezköy Belediyesi 13. Geleneksel Satranç Turnuvası 300 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 13. Geleneksel Satranç Turnuvası’na 300 sporcu katılırken, birbirinden çekişmeli ve zevkli müsabakalar heyecanı doruk noktasına çıkardı. Çerkezköy Belediyesi 13. Geleneksel Satranç Turnuvası’nı ziyaret eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Turnuvamıza katılan tüm sporcularımıza teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum. Ayrıca turnuva boyunca görev alacak olan hakemlerimize, Satranç Federasyonu temsilcilerine ve bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Turnuvamız inşallah zevkli ve çekişmeli müsabakalara sahne olur” dedi.

5 FARKLI KATEGORİDE DÜZENLENDİ

5 farklı kategoride düzenlenen Çerkezköy Belediyesi 13. Geleneksel Satranç Turnuvası’na A Kategorisi’ne şampiyonluğu Azat Sylapov elde etti. Taha Mert Dönmez’in ikinci olduğu A Kategorisi’nde üçüncülüğü Tuncay Demir, dördüncülüğü Emre Alperen Kılıçarslan, beşinciliği Kerem Barkın Yıldız elde etti. A Kategorisi’nin En İyi Çerkezköylü sporcusu ise Mert Taha Dönmez oldu.

B KATEGORİSİ ŞAMPİYONU TUNA KALE OLDU

B Kategorisi’ndeki şampiyonluğu Tuna Kale elde etti. İkinciliği Canberk Baydar, üçüncülüğü Muhammet Yusuf Eraslan’ın aldığı B Kategorisi’nde dördüncü Aydın Darcan, beşinci Cevdet İmer olurken, En İyi Çerkezköylü sporcusu ise Aydın Darcan oldu.

7 YAŞTA MERT ÜSTÜNDAĞ ŞAMPİYON

2017 doğumlu sporcuların katıldığı 7 Yaş Kategorisi’nin şampiyonu Mert Üstündağ olurken, ikincisi Yağmur Bozkurt, üçüncüsü Kumsal İşlek, dördüncüsü Hüseyin Kağan Abut ve beşincisi Ozan Aydemir oldu. Bu kategorinin En İyi Çerkezköylü sporcusu unvanını ise Yağmur Bozkurt elde etti.

8 YAŞIN EN İYİSİ ALP EMRE EROL OLDU

2016 doğumlu sporcuların katıldığı 8 yaş kategorisi de birbirinden güzel ve çekişmeli müsabakalara sahne olurken, şampiyonluğu Alp Emre Erol elde etti. İkinciliği Ömer Arda Öztürk, üçüncülüğü Kaan Gürdal, dördüncülüğü Alp Kaan Atalay, beşinciliği Fazlı Enes Alkan elde ederken, bu kategorinin En İyi Çerkezköylü sporcusu unvanını ise Fazlı Enes Alkan elde etti.

10 YAŞIN ŞAMPİYONU DOĞU SEYRAN HERSEK OLDU

10 Yaş ve Altı Kategorisi’nde ise şampiyonluğu Doğu Seyran Hersek elde ederken, ikinciliği Kerem Okan Sezer, üçüncülüğü Deniz Uslu, dördüncülüğü Elif Dila Kebir ve beşinciliği Mehmet Ayaz Gökpınar elde etti. Bu kategoride En İyi Çerkezköylü sporcusu ise Elif Dila Kebir oldu.

ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Çerkezköy Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 5 farklı kategoride düzenlenen Çerkezköy Belediyesi 13.

Geleneksel Satranç Turnuvası’nda müsabakaların tamamlanmasının ardından dereceye giren sporcuları ödülleri Belediye Başkanımız Vahap Akay tarafından verilirken, ödül töreninin ardından toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!