Kırklareli
01 Ekim, 2023, Pazar
 • DOLAR
  27.38
 • EURO
  29.06
 • ALTIN
  1627.6
 • BIST
  8334.94
 • BTC
  27157.688$

BU GÖRÜNTÜLER İSYAN ETTİRDİ

Edirne’de sabah saatlerinde Atatürk Caddesi’nin Ayşekadın mevkiinden Şükrüpaşa Caddesi’ne kadar uzanan bölümünde konteynerlerindeki çöplerin kişi ya da kişilerce yola rastgele saçılması tepki çekti.

Edirne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, sabah çöp toplamak için gittiği Atatürk Caddesi Ayşekadın mevkiinden Şükrüpaşa Caddesi’ne kadar uzanan bölümünde bulunan konteynerlerdeki çöplerin rastgele yola atıldığını tespit etti. İşçilerin durumu amirlerine bildirmesinin ardından, yapılan incelemede, Ayşekadın’dan Kıyık tarafında gidişin sağlandığı Atatürk Caddesi başlangıcından, Belediye Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nın da bulunduğu Şükrüpaşa Caddesi üzerindeki tüm konteynerlerdeki çöplerin kişi ya da kişilerce yola rastgele atıldığı, hatta bazı yerlerde bunların çevreye savrulduğu tespit edildi. Temizlik ekipleri durumu fotoğraflarla raporlayarak daha sonra bölgeyi temizledi.

Bu arada sosyal medyadan da bu görüntüler vatandaşlar tarafından yayınlandı. Çevre temizliği ve insan sağlığı açısından risk oluşturan bu durumdan dolayı üzüntü duyduklarını belirten vatandaşlar söz konusu görüntülerin Edirnelilere yakışmadığını ifade ederek, herkesi çevreye duyarlı olmaya davet etti. 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da temizlik ekipleri tarafından çekilen bu fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaşarak, duruma tepki gösterdi.

Gürkan yaptığı paylaşımda “Sevgili vatandaşlarım, 2022 yılının Edirne'sinde maalesef bu fotoğrafları sizlerle paylaşmaktan utanç duyuyorum! Çöplerimizi sağa sola değil çöp konteynerinin içine atıyor; çevremizi temiz tutuyoruz!” ifadelerine yer verdi.

 

ÇÖPLERİ ETRAFA SAÇAN KİŞİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

 

Edirne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, önceki sabah çöp toplamak için gittiği Atatürk Caddesi Ayşekadın mevkiinden Şükrüpaşa Caddesi’ne kadar uzanan bölümünde bulunan konteynerlerdeki çöplerin rastgele yola atıldığını tespit etmiş, İşçilerin durumu amirlerine bildirmesinin ardından, yapılan incelemede, Ayşekadın’dan Kıyık tarafında gidişin sağlandığı Atatürk Caddesi başlangıcından, Belediye Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nın da bulunduğu Şükrüpaşa Caddesi üzerindeki tüm konteynerlerdeki çöplerin kişi ya da kişilerce yola rastgele atıldığı, hatta bazı yerlerde bunların çevreye savrulduğu tespit edilmişti. Daha sonra Temizlik ekipleri durumu fotoğraflarla raporlayarak bölgeyi temizlemişti.

Yapılan incelemede bu olayın henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından gerçekleştirildiği tespit edildi.

Konteynerlerdeki çöplerin etrafa saçılmasına tanıklık eden kişilerin de sosyal medya üzerinden tepki gösterdiği olayın ardından Belediye Başkanı Recep Gürkan’da sosyal medya aracılığıyla açıklama yapmıştı.

Edirne Belediyesi, düzenlenen raporlar doğrultusunda bugün Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunsa bulunarak, olayı gerçekleştiren kişinin yakalanması için hukuki işlem başlattı. Belediye Başkanı Recep Gürkan, olayın vatandaşlar arasında büyük tepki çektiğini bu nedenle de çöpleri etrafa saçarak bu durumu yaratan kişinin bulunmasını ve cezalandırılmasını talep ettiklerini söyledi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: Haber Merkezi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!