Kırklareli
02 Nisan, 2023, Pazar
 • DOLAR
  19.18
 • EURO
  20.81
 • ALTIN
  1214.6
 • BIST
  4816.97
 • BTC
  28536.701$

Ali Çakır Resmen Milletvekili Aday Adayı

Ali Çakır Resmen Milletvekili Aday Adayı

Kırklareli Üniversitesi Akademisyenlerinden Ali Çakır görevinden istifa ederek Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.
Kırklareli Siyasetinin daha önceinde bilmediği ancak Kırklareli Halkının yakından tanıdığı bir isim olan Ali Çakır geçtiğimiz günlerde Sosyal Medya üzerinden yaptığı adaylık açıklaması geniş yankı uyandırmıştı.
15 Mart 2023 Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli geleneksel Çarşamba toplatısına katılan Ali Çakır burada bir kez daha adaylığını açıklayarak resmiyete kavuşturan ilk isim oldu.
Birçok partilinin merakla beklediği isim olan Ali Çakır geniş bir katılımla gerçekleştirilen toplantıda yaptığı açıklamayla Milletevkili aday adaylığını resmen duyurdu.
Ali Çakır açıklamasında şu ifadelere yer verdi:"Konuşmama başlamadan önce deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet, hayatta olan yakınlarına ise baş sağlığı diliyorum. Bir daha böylesine acıların yaşanmamasını diliyorum.
Muhalefet Olmaktan İktidar Olmaya Geçiyoruz
Neden Aday Adayı Oldum? Bu sorunun cevabıyla başlamak istiyorum.CHP örgütümüz ve sokaktaki seçmen yeni siyasetçiler görmek istiyor.
Kırklareli siyasetinde yeni yüzlere ihtiyaç olduğunu her yerde dillendiriyorlar. CHP Genel Merkezimiz bu durumun farkında. Onlar Kırklareli’nde bu beklentiyi karşılayacaklar.
İktidara yürüyen partimizde değişimler olacak. Muhalefet olmaktan iktidar olmaya geçiyoruz. İcracı konumda olacağız. Eleştiren kısımdan üreten kısma geçiyoruz.
Genel Merkezimiz üretken ekipler kurmak istiyor. İktidar olduğumuzda vatandaşın beklentilerine cevap verebilmeliyiz. “Yeni sistemde artık üreten, nitelikli siyasetçilere ihtiyaç var. Ben de bu beklentiler doğrultusunda sizin karşınızdayım.”
Bugün karşınıza 15 yıldan beri severek, bir o kadar da keyif duyarak üstlendiğim Akademisyen Ali Çakır kimliğimi arkamda bırakıp, bir milletvekili aday adayı olarak çıktım. Ülkemizin demokrasi ve hukuk alanında zor günlerden geçtiği bu dönemde görev yaptığım kamu kurumundan istifa ederek sorumluluk aldım. Elimi Taşın Altına Koydum.
Ailemizi Büyütmeye Geldim
Sizlerin de bildiği gibi kamu kurumlarında çalışanlar siyasi partilere üye olamıyorlar ve siyasi faaliyetlerde bulunamıyorlar. Salona bakıyorum, buradaki birçok kişiyle partide olmasa da sivil toplum kuruluşlarında yıllarca birlikte çalıştık. Kırklareli’mize birlikte değer kattık.
Sözlerimi bitirmeden önce Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğulu’nun “soframızı büyüteceğiz” sözünü hatırlatmak istiyorum. Ben de Kırklareli’nde soframızı büyütmeye, üyelerimizi kucaklayarak, dinleyerek, anlayarak, onların beklentilerine cevap vererek ailemizi büyütmeye geldim.
Değerli arkadaşlarım salona, sizlere bakınca yüreğinizdeki sıcaklığı iktidara yürümenin heyecanını hissediyorum. Doğru yerde ve doğru insanlarla olduğumun farkındayım. Hepimizin yüreğinde cumhuriyete, hukukun üstünlüğüne ve laikliğe olan sarsılmaz inanç ve bağlılık var. Aynı heyecanı, aynı sorumlulukları birlikte hissediyoruz. Ne ben yalnızım. Ne de siz yalnızsınız… Ülkemiz zorlu bir dönemeçte. Bu seçimlerde ülkemizin geleceği belirlenecek. Ülkeyi çağ dışı bir karanlığa çekmek isteyenlere karşı ortak bir mücadelemiz var. Bu mücadeleyi birlikte yürüteceğiz.
Partimizin ve mensubu olduğumuz millet ittifakının 13. Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğulu’nun etrafında kenetleneceğiz. Bu mücadeleyi hep birlikte kazanacağız.
Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum" diyerek konuşmasını noktaladı. 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!